Warto wiedzieć

Projektowanie wizytówek

Obecnie na rynku jest bardzo dużo programów umożliwiających samodzielne stworzenie projektu, ale zachęcamy do powierzenia tego etapu grafikowi z doświadczeniem. Jednak samodzielnie także możesz podjąć się planowania wyglądu Twoich wizytówek.

Pamiętaj, że wizytówka, pomimo niewielkich rozmiarów i niepozornej formy, jest przedłużeniem Ciebie i podstawą tego, jakie wrażenie wywrzesz na rozmówcy. Dlatego jej forma powinna być indywidualnie przemyślana. Każda wizytówka powinna jednak zawierać konieczne minimum:

  • Twoje imię i nazwisko
  • Nazwę firmy, którą reprezentujesz
  • Dane adresowe (jeśli zapraszasz klientów do biura, sklepu),
  • Dane kontaktowe
  • Stanowisko lub zakres tego, czym się zajmujesz
  • Logo firmy

Jeśli masz wstępny projekt wizytówki i chcesz, by jego dopracowaniem zajął się profesjonalista, skontaktuj się z nami – współpracujemy z doświadczonym grafikiem, który przygotuje odpowiadający Ci projekt.

Druk offsetowy

Druk offsetowy to odmiana druku, gdzie obraz jest przenoszony z aluminiowej matrycy poprzez odbicie na bębnie pokrytym gumą, na podłoże, najczęściej papier. Stąd stosowana nazwa – druk płaski. Jest to bardzo tania metoda wykonania dużej ilości odbitek, ale wymagająca przygotowania do druku.

Specyfika druku offsetowego polega na bardzo niewielkich kosztach wydruku pojedynczego arkusza. Jednak należy pamiętać, że samo uruchomienie produkcji jest droższe niż w druku cyfrowym. Przed przystąpieniem do drukowania należy bowiem zrobić blachy do każdego koloru oddzielnie, narządzić maszynę, zadać farbę. Dlatego druk offsetowy opłaca się przede wszystkim, gdy planujemy duży nakład publikacji. (Sprawdź cennik wydruków offsetowych w naszej warszawskiej drukarni).

Jest to metoda, która pozwala uzyskać wysokiej jakości wydruk, nawet na nietypowych materiałach, takich jak papier samoprzylepny lub grube kartony. Druk offsetowy daje też dużą swobodę w manipulowaniu kolorami.

Druk cyfrowy

Opłacalne jest to zwłaszcza przy małych i bardzo małych nakładach. Pierwszą odbitkę uzyskujemy bardzo szybko i za niewielką cenę.

Druk cyfrowy jest jednak nieco gorszej jakości niż druk offsetowy, choć niedostrzegalnej okiem niewprawionej osoby. Dlatego jeśli zależy nam na najwyższej jakości wydruku, a w dodatku planujemy nakład przewyższający kilkadziesiąt odbitek, lepiej sprawdzi się metoda druku offsetowego.

Druk cyfrowy to metoda drukarska, w której materiały przeznaczone do druku dostarczane są do urządzenia w postaci danych komputerowych. Dzięki temu możliwy jest druk bezpośredni, bez formy drukarskiej, na podstawie obrazu tworzonego bezpośrednio w maszynie cyfrowej.

Dzięki tej właściwości największą zaletą druku cyfrowego jest możliwość realizacji zleceń od ręki. Przygotowanie formy drukarskiej nie jest konieczne, dlatego też faza przygotowania druku trwa bardzo krótko, co znacząco obniża koszty.

  • ul. Zgrupowania AK "Kampinos" 6,01-943 Warszawa
  • tel: 502 221 590
  • e-mail: drukarnia@expograf.com.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek – piątek

  • poniedziałek – piątek 9.00 - 17.00

Wyróżnij się

Wyrazista identyfikacja wizualna to podstawa sukcesu Twojej firmy.Zadbaj o nią z

Drukarnia Expograf! Stawiamy na jakość i estetykę, proponujemy przygotowanie projektu ulotek, broszur, wizytówek. Oferujemy druk cyfrowy i druk offsetowy w Warszawie.

Close Menu